مقالات

امکانات دزدگیر تصویری موتور سیکلت

امکانات دزدگیر تصویری موتور سیکلت

همان طور که می دانید امروزه تعداد سرقت خودرو و موتورسیکلت به شدت بالا رفته و لازم است در جهت تامین امنیت وسایل نقلیه خود اقداماتی را انجام دهیم. شاید بسیاری از افراد تصور کنند که دزدگیر تنها مختص ماشین می باشد و موتورسیکلت نیازی به نصب دزدگیر ندارد. در صورتی که موتورسیکلت ها بیشتر در معرض سرقت می باشند. امروزه انواع مختلفی از دزدگیر موتور سیکلت در بازار عرضه می گردد. از انواع دزدگیر موتور می توان به دزدگیر تصویری موتور سیکلت اشاره کرد که امروزه طرفدار زیادی پیدا کرده است. در این مطلب قصد داریم تمامی قابلیت ها و امکانات یک دزدگیر تصویری موتور را بررسی کنیم. قبل از آن توضیح مختصری در مورد انواع دزدگیر موتور سیکلت ارائه می دهیم.

انواع دزدگیر موتور سیکلت

همان طور که در بالاتر گفتیم امروزه انواع متفاوتی از دزدگیر موتور سیکلت در بازار عرضه می گردد که به یک مورد از آن اشاره کردیم. از دیگر انواع دزدگیر موتور سیکلت می توان به دزدگیر ساده و سیمکارتی اشاره کرد. دزدگیر ساده موتور سیکلت نسبت به دو نوع دیگر از قیمت کمتری بر خوردار می باشد. قیمت دزدگیر موتور سیکلت به عوامل متعددی وابسته است که نوع آن یکی از این موارد می باشد. دزدگیر ساده به نسبت دزدگیر تصویری و سیمکارتی قدیمی تر می باشد. در ادامه توضیح کوتاهی در مورد هر نوع دزدگیر ارائه می دهیم تا بتوانید آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

دزدگیر ساده موتورسیکلت

این نوع دزدگیر قدیمی ترین نوع دزدگیر موتور می باشد که اکثر افراد با آن آشنایی دارند. افرادی که به دنبال خرید دزدگیر موتور سیکلت ارزان هستند می توانند به سراغ این نوع دزدگیر بروند. چراکه قیمت دزدگیر ساده موتور بسیار کمتر از سایر دزدگیر ها می باشد. با نصب این نوع دزدگیر در هنگام ضربه وارد شدن به موتور و یا تحریک شدن حسگر ها، آژیر به صدا در می آید. در واقع با نصب دزدگیر موتور سیکلت ساده تنها از طریق آژیر متوجه خطر سرقت خواهید شد. برخی از دزدگیر های ساده قابلیت خاموش یا روشن کردن موتور با استفاده از ریموت را دارند. البته توجه داشته باشید که موتور باید استارتی باشد.

دزدگیر سیمکارتی موتورسیکلت

دزدگیر سیمکارتی یکی از جدید ترین انواع دزدگیر موتور سیکلت می باشد. از لحاظ امنیتی این نوع دزدگیر در رده بالایی قرار می گیرد. دزدگیر سیمکارتی در واقع همان ردیاب یا جی پی اس می باشد. با سیمکارتی که در این نوع دزدگیر قرار می گیرد، امکان ردیابی آنلاین موتور وجود دارد. به این معنا که شما با نصب این نوع دزدگیر می توانید موقعیت لحظه ای موتور خود را روی نقشه ببینید. این دزدگیر ها عموما دارای یک اپلیکیشن می باشند که با استفاده از آن بتوان موتور را از راه دور کنترل کرد. از دیگر امکانات جذاب ردیاب موتور سیکلت می توان به امکان خاموش کردن موتور از طریق اپلیکیشن اشاره کرد. موتور در هر نقطه ای که باشد شما می توانید از راه دور آن را خاموش کنید.

دزدگیر تصویری موتور سیکلت

این نوع دزدگیر موتور از جمله پرطرفدار ترین دزدگیر ها می باشد. شاخصه اصلی این نوع دزدگیر، ریموت آن می باشد. ریموت دزدگیر تصویری دارای یک صفحه نمایش می باشد و به اصطلاح ریموت آن تصویری است. به دزدگیر های تصویری به اصطلاح دزدگیر دو طرفه نیز گفته می شود. چرا که کیت آن علاوه بر دریافت فرمان از ریموت و اجرای آن، قادر به ارسال پیام به ریموت نیز می باشد. در صورتی که دزدگیر ساده تنها قادر به درریافت فرمان و اجرای آن می باشد. به طور مثال هنگامی که حسگر های دزدگیر تحریک شوند و آژیر به صدا درآید، ریموت دزدگیر زنگ می خورد. اگر شما از موتور فاصله داشته باشید و متوجه صدای آژیر نشوید، از طریق ریموت متوجه خطر می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


2 + = هفت